Umidigi Z2 Pro okostelefon teszt – Végre odatették magukat?

Az Umidigi Z2 Pro megjelenését elég sok hír előzte meg, mi is foglalkoztunk a témával. Végre a kezünkben tarthatjuk, a régóta várt készüléket. A gyártó igyekezett magasra tenni a lécet, és tudjuk jól, hogy az elődök szoftveresen nem voltak mindig a helyzet magaslatán. Az Umidigi Z2 Pro árazása igyekszik azt sugallni a vásárlóknak, hogy ez már nem az a játékszer, mint a Z Pro volt, hanem egy vérbeli fenevad. Áfamentes szállítási móddal 85.000 Ft-ért vásárolható meg, ennyi pénzért nem sok gyártó ad 6 GB RAM-ot, 128 GB ROM-ot és ütős, jól működő szoftvert.

Az Umidigi Z2 Pro kicsomagolása

Nos, aki egy Umidigi csomagolást látott, az látta már az összeset tartja a híres “közmondás”. Az Umidigi S2 Lite is hajszálra ugyanebben a dobozban érkezett hozzám annak idején, maximum dimenzióiban tért el némileg. Fekete kartonban találjuk meg a kincset, le is lövöm a poént: elképesztően jól néz ki.

A szappantartó forma kifejezetten kellemes fogást biztosít, a hátlap pedig szemet gyönyörködtetően különleges, a beeső fény szögének függvényében változik a színe. Méretre szerintem pont jó, nem mondanám nagynak a kezemet, de ezzel a kávával használható a 6,2 colos kijelző, aminek nagyon örültem.

Személy szerint nekem szimpatikus a notch, ezért kedveltem ezt a kijelzőt is, mely igen jó minőségű. Az összeszerelés minősége kiváló, nem tudtam recsegésre, ropogásra bírni az Umidigi Z2 Pro-t, pedig rajta voltam erősen. Egyedüli kifogásolható dolog a jobb oldali gombhármas pici lötyögése, de egyáltalán nem zavaró.

A szemfülesek biztosan kiszúrták, hogy az Umidigi Q1 vezetéknélküli töltője is a képeken szerepel. Mivel a Z2 Pro-hoz készült ez az eszköz, ezért úgy gondoltuk, hogy együtt érdemes őket tesztelni. A dobozban találunk még egy kis leírást, SIM-tűt, USB kábelt – természetesen Type-C -, töltőfejet, Type-C-ről jack aljzatra átalakítót, valamint egy rémesen gagyi tokot, a fél dolláros kategóriából. Kedves dolog, hogy gondoltak a védelemre, de ennél még a pókhálós kijelző is szebb látványt nyújt.

Az Umidigi Z2 Pro tesztje

Az Umidigi Z2 Pro az új Helio P60 SoC-t kapta meg, méghozzá 6 GB RAM-mal és 128 GB ROM-mal, ami elég ütős kis setup papíron. Biztosan mindenkit az Antutu pontszám mozgat, nem is zongorázom tovább senkinek az idegrendszerén. A rajta lévő Android 8.1-hez nem nyúltak hozzá, ez egy Umidigi szintű cégnél jó hír. Olyannyira nem, hogy a galéria funkciót is a Google-féle Fotók applikáció tölti be.

Szűz rendszerre először a három frissítést telepítettem, majd ezt követte a már említett mérőprogram, így jött ki a 138.894 pont. Ezzel csak picit marad le az LG G5, a Huawei P10 Plus és a Samsung S7 Edge mögött, talán így egyszerűbb belőni a hardver nyers erejét, de a napi használat során úgysem ez fog számítani, hanem az, hogy mennyire gördülékeny a rendszer.

A kijelzőről már annyit tudunk, hogy 6,2 colos és notch-os, azaz szenzorszigettel látták el. A felbontása 1080×2260 pixel, az előlap 90%-át foglalja el, a bevonatról sajnos nem találtam információt, de elég jól bírta a kiképzést, nem gyűjtött karcokat. Az ujjlenyomat-olvasó azért nem ér fel Huawei-i magasságokba, de a mutatóujjam kétszeri felvétele után gyorsan reagált. Egyszeri tanítás esetén viszont siralmas volt az eredmény, a legolcsóbb telefonok jutottak róla az eszembe, talán ezért is láttam olyan sok rossz véleményt a többi tesztben. Ezt a trükköt nyugodtan vessétek be más eszközöknél is, megéri.

Az árkategória miatt úgy gondoltam, hogy az arcalapú feloldás is érdekes lehet, ami meglepően jól működött, és szerencsére kombinálható az ujjlenyomat-olvasóval, így mindig a legkönnyebben elérhető módszerrel oldhatjuk fel az Umidigi Z2 Pro-t. Olvastam minőségi gondokról is, de nem tudtam a gombokat rábírni arra, hogy elhagyják a helyüket, pedig erősen próbálkoztam, így a lötyögésen kívül más hátrányt nem tapasztaltam.

Modell Umidigi Z2 Pro
Kijelző 6,2 colos FHD+ (2246×1080)
Képernyőarány: 19:9
Képpontsűrűség: 412 ppi
Operációs rendszer Android Oreo
Processzor Helio P60
GPU Mali-G72
RAM 6 GB
Belső tárhely 128 GB
Kamera Hátlapi: 16+8 Mp (S5K2P7, F/1.7)
Előlapi: 16+8 Mp (IMX371, F/2.0)
Akkumulátor 3.550 mAh, 18 W A gyorstöltés
Hálózat FDD-LTE, B20 támogatás
Egyéb ujjlenyomat-olvasó, szimpla + micro SD/duál SIM (nano), Bluetooth 4.2, WiFi 802.11a/b/g/n/ac , Type-C USB port,
GPS, GLONASS, giroszkóp, gyorsulás érzékelő, NFC, FM rádió
Méret 153,4 x 74,4 x 8,3 mm
Tömeg 165 g
Színek Twilight, Carbon Fiber, Luxury Ceramix

 

A gyártó hivatalos oldalát egyébként itt tudjátok megtekinteni. Az akkumulátor 300 mAh-val kisebb, az olcsóbbik modellben nincs vezeték nélküli töltés, ezért fért el benne nagyobb. Panaszra viszont nincsen okunk, hiszen vezeték nélkül 15 W, vezetékkel pedig 18 W-tal tölthetjük fel a telepet. A kijelzőidő használattól függően 5-6 óra között alakul, ami normálisnak mondható ekkora megjelenítő mellett, ez 1-2 napos üzemidőnek felel meg.

Sajnos az Umidigi Q1-et nem fogom most tudni bemutatni nektek, mivel hibásan érkezett hozzánk, a képen is egy Blitzwolf töltővel teszteltem a működést, így nem volt lehetőségem az ígért 15 W-os opciót vallatni. Reméljük, hogy mihamarabb érkezik egy működő darab belőle. Azt hiszem egyre inkább okafogyottá vált az egyre növekvő mobilnetes csomagoknak hála, de fontosnak tartom megemlíteni, hogy jól működő FM rádiót is kapott az Umidigi Z2 Pro, ezt nem említették a hivatalos oldalon.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=7wyPfdxos-I[/embedyt]

Mint ahogyan azt sejteni lehetett, fotós és videós képességekben egyelőre nem hozza a nagy nevek szintjét az Umidigi. Készült beltéri és kültéri felvétel is, bár nem vagyok nagy mobillal kamerázós típus, a lényeg szerintem látszódik. A hivatalos oldalon említett 4K-nak nyoma sincs a beállításokban, úgy látszik Umi ad is – FM rádió -, de el is vesz.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=-btwydLy6ZA[/embedyt]

Fotókból maximum 16 Mp-es verziót képes készíteni, ezt tudja 4:3-ban és 16:9-ben is, valamint HDR és képstabilizátor is került az eszközbe.  Külön fülre került a “térmélység” a és “panoráma” képkészítési mód, ezen kívül másra ne számítsunk. Összességében azt kell mondanom, hogy nem az Umidigi Z2 Pro a DxOMark új csúcsdöntője.

Sajnos nem csak a videók, de a fotók is maximum erős közepesnek mondhatóak, úgyhogy kamerában ismét alacsonyan áll a zászló, aminek egyáltalán nem örülök.

Összegzés

Az Umidigi Z2 Pro kapcsán vegyes érzéseim támadtak, ugyanis a hardver szerintem elég ütős lett, de vagy az árazás vagy a részletek mentek picit félre. Az összeszerelés minősége jó, a kijelző szerintem az árkategóriának megfelelő, azonban a kamera képminősége és fapados működése azért még mindig eszembe juttatja azt, hogy nem egy nagy márka telefonját tartom a kezemben.

Tudtad,hogy már itthon is van olyan szakszerviz, amely kifejezetten kínai telefonok és tabletek javítására specializálódott? Ők a kinaitelefonjavitas.hu, ahol a RendeljKínait olvasói 2.000 Ft kedvezményt kapnak a bevizsgálási díjból, ha felmutatják az alábbi kupont:

Bővebben az alábbi linken olvashattok a lehetőségről. A kupon letölthető PDF, illetve JPG formátumban.

Maradt a menüben egy pici angol, ami nem zavaró. Jó lett az arcalapú feloldás, az ujjlenyomat-olvasó is végre jó aránnyal hoz találatot, amennyiben egynél több alkalommal vesszük fel az ujjunkat. Azonban azt kell mondanom, hogy ha nagyon kicsivel több pénzt rá tudunk szánni, akkor Honor 7XXiaomi Mi Max 3Huawei P20 Lite, vagy Xiaomi Mi 8 is a miénk lehet, amik egytől egyig jobb telefonok, mint az Umidigi Z2 Pro.

Vedd meg még olcsóbban! Keress kupont a Kupongyűjteményben!

 

ÁTTEKINTÉS
Ár-érték arány